O nas

Jesteśmy małą, domową hodowlą barbetów. Psy mieszkają z nami w domu i są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny.

Bajka ABAYA z Barbeciarskiej Chaty jest naszym pierwszym barbetem.

Konstelacja Małej Niedźwiedzicy

Bajka ABAYA

 

Dlaczego ona...? Sprowadzając ją nie planowaliśmy zakładać hodowli. Szukaliśmy psa przyjaciela. Mądrego i pięknego. Takiego, który pójdzie na wędrówkę i w gościnę. Otwartego na dzieci i inne zwierzęta.

I taka jest Bajka.

Konstelacja Małej Niedźwiedzicy

Galeria - Wiejskie życie 2011 r.

 

Wyglądem przypomina pluszowego misia i taka jest wśród najbliższych. Za to na spacerach, w lesie, nad wodą ujawnia prawdziwy charakter Barbeta: wesołego, żywiołowego w zabawie.

Konstelacja Małej Niedźwiedzicy Konstelacja Małej Niedźwiedzicy
Galeria - Jezioro Dobre 2011 r. Galeria - W wejherowskim parku 2011 r.

 

Nie raz zaskoczyła nas inteligencją, samodzielnie potrafiła podjąć decyzję, którą my po czasie zrozumieliśmy.

Konstelacja Małej Niedźwiedzicy Konstelacja Małej Niedźwiedzicy
Galeria - Dogtrekking w Gniewinie 2012 r. Galeria - Agility 2012 r.

 

Życie z Barbetem stało się bogatsze. Poznaliśmy wielu psich pasjonatów.

Konstelacja Małej Niedźwiedzicy

Galeria - Plaża w Orłowie 2011 r.

Konstelacja Małej Niedźwiedzicy

Galeria - Wystawa Poznań 2011 r.

 

Codzienne obcowanie z Bajką i rozmowy z ludźmi zakręconymi tak jak my zainspirowało nas do założenia hodowli. Moim marzeniem była jeszcze jedna cudowna suczka Barbeta, taka od pierwszej chwili narodzin.
Wybraliśmy się w piękne strony Szwajcarii na krycie do najlepszego Barbeta ULYSSE di Barbochos Reiau de Prouvenco. 

Konstelacja Małej Niedźwiedzicy

Galeria - Szwajcaria 2013 r.

 

W wieku czterech lat nasza Bajka urodziła szczeniaki. Była mądrą i opiekuńczą mamusią, a dla nas kolejne piękne przeżycia, ogromna radość z obserwacji i obcowania z gromadką maluchów.
Moje marzenie się spełniło. W naszym domu pozostała FRIDA - od chwili narodzin zawsze ze mną i po dziś dzień zawsze wpatrzona w mnie. Życie z Barbetem zaowocowało - oprócz barbetowej dziewczynki zatrzymaliśmy też tego cudownego mądralę Hansa FIGARO (o którym pisaliśmy już tutaj).

Konstelacja Małej Niedźwiedzicy

Konstelacja Małej Niedźwiedzicy

Frida Hans FIGARO

 

Hans to nasza największa duma: zdecydowany w pracy podczas tropienia, świetny pływak, delikatny w obyciu z dziećmi i szczeniakami.
W domu w towarzystwie barbetowych dziewczyn jest dżentelmenem, a do nas potrafi przyjść i upomnieć się o pieszczoty.
Kochamy nasze Barbety jak i te, które wyszły w świat z naszego domu. Tęsknota za nimi pomogła zorganizować 1-wsze urodziny miotu "F".
Życie z Barbetami jest ciekawe - wystawy, szkolenia, spotkania...
Frida w wieku dwóch oraz pięciu lat została mamusią cudownych barbetów, a my tak bardzo zakręceni, staramy się spotkać chociaż raz w roku z nimi i ich rodzinami: (nasze pierwsze spotkanieSpotkanie 2017, Spotkanie 2019, Spotkanie 2020).

 

W międzyczasie w naszym domu zamieszkała kolejna barbetowa piękność i mądrość, suczka: Tola MERCEDES Łąckie Splendorki (o której pisaliśmy tutaj).

Łąckie Splendorki

Tola MERCEDES

 

Doskonale wpisała się w nasze stado, pięknie prezentuje się na wystawach, a na szlaku jest idealna w podejmowaniu tropu.

W minionym roku Tola i Hans zostali rodzicami. Ich wspaniałe dzieci rozpoczęły swoje przygody w nowych rodzinach.

 Galeria - Dzieci Toli i Hansa (Jesień 2020)

 

A my jak przystało na zakochanych w Barbetach, pozostawiliśmy w domu jedna suczkę HEIDI.

Heidi jest rozpieszczana przez nas i starsze barbety. Nasza najmłodsza księżniczka zabawia się nie tylko z mamą, tatą i ciocią Fridą, ale też z Bajką, cudowną, kochaną i cierpliwą babcią.

Niestety siła wyższa (pandemia), trochę ograniczyła pewne działania, ale obecnie Heidi jest po szkoleniu z posłuszeństwa, a w wodzie już pokazała, że jest świetnym pływakiem.

 

Planując miot, duży nacisk kładziemy na zdrowie i charakter. Wkładamy dużo pracy w socjalizację i prawidłowy rozwój szczeniąt. Priorytetem dla naszych maluchów są najlepsze rodziny.

Opuszczają nas odrobaczone, zaszczepione stosownie do wieku, zachipowane, z metryką i wyprawką. Z przyszłymi rodzinami pozostajemy w kontakcie. W miarę potrzeby służymy radą, dzielimy się doświadczeniem. Z wielką radością spotykamy się z nowymi Właścicielami.