Back

Hans czyli Figaro

Dlaczego Hans?

Bo jest wierną kopią swojego ojca, a Ulysse di Barbochos Reiau de Prouvenco przez najbliższych też jest tak nazywany.
Planując pierwszy miot Bajki, wiedzieliśmy, że jedną z jej córek zatrzymamy w naszym domu. Tak też się stało; Frida pozostała. Wśród maluchów wzrastał również ten jeden, który w wyjątkowy sposób podbił nasze serca i…… po długich przemyśleniach i dyskusjach postanowiliśmy, że Hans pozostaje z nami,  pod warunkiem, że trzeba znaleźć dla niego ,,pracę”.
Lubimy aktywność i kontakt z naturą, a była możliwość dołączenia do Klubu Ratownictwa Sportowego z Psami TRUFLA stąd nasz wybór: Tropienie Użytkowe.
Pierwsze lekcje raczej nie przypominały tropienia, ale zespół: Hans i Darek nie poddali się. Systematycznie uczęszczali na zajęcia. W październiku podczas Czwartego Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Zespołów Tropiących czyli SKOP IV spisali się na medal; uzyskali ocenę doskonałą w klasie Kadet i od teraz są w klasie Tropicieli. Zajęcia te sprawiają radość zarówno Hansowi jak i Darkowi, bez względu na pogodę, porę roku nadal rozwijają swoje umiejętności. Hans nie raz w pozytywny sposób potrafi zaskoczyć obserwatorów.
Zamieszczone zdjęcia dzięki uprzejmości:

Klubu Ratownictwa Sportowego z Psami TRUFLA oraz Fundacji SAR & WORK DOGS.

czwartek, 01, styczeń 1970