Slider

Barbetowe spotkanie 2021

W czerwcowy weekend odbyło się kolejne barbetowe spotkanie, nasze pupile jak zwykle w swoim żywiole, a nam było bardzo przyjemnie spotkać się z ludźmi, których łączy ta sama pasja.
Na zdjęciu od lewej (góra) RUDOLF Łąckie Splendorki, (dół) DOUCER Splendeur Doree, MAIJA Łąckie Splendorki, AMBELOUI de I'Esprit de Bonte, DEBORAH Łąckie Splendorki, Calla von Springbell, MATTI Łąckie Splendorki, FABIO Sabio Perro, RAMONA Splendeur Doree, HEIDI Konstelacja Małej Niedźwiedzicy, MORIS Łąckie Splendorki, HERMIONA Konstelacja Małej Niedźwiedzicy.
 

Kilka słów o życiu z barbetami

Barbet jest psem towarzyskim i chce zawsze być blisko swojego człowieka. Kiedyś, gdy w naszej rodzinie była tylko Bajka, i teraz, gdy mamy stado, podczas naszych codziennych zajęć domowych wszystkie są obok nas, to znaczy leżą, obserwują. Przejście człowieka np z kuchni do pokoju "uruchamia barbecią wędrówkę" w tym samym kierunku :)

Niejednokrotnie obserwujemy jak młodsze osobniki uczą się poprzez obserwację i naśladownictwo starszych barbetów. Te starsze za to nie raz pokazały, że czują się odpowiedzialne za innych. Zdarzały się sytuacje podczas spacerów, kiedy psy wyczuwały zagrożenie i instynktownie Bajka i Hans ustawiali się krok do przodu przed stadem, wypychając na tył pozostałe, węsząc... A po komendzie ruszały pewnym krokiem obserwując otoczenie.
Nasze barbety doskonale wyczuwają emocje człowieka. Przytoczę tu pewne zdarzenie. Hans był na zajęciach z tropienia. Umówiliśmy się, że spotkamy się po zajęciach, ale musiałam z moimi barbetkami przejść przez park i las. Od początku spaceru Bajka pokazywała swoją niechęć, szła na samym końcu, a ja ją przywoływałam. Tak przeszłyśmy przez park i część drogi leśnej. Przed nami pozostał jeszcze wąwóz, który zawsze jest dość ciemny, ponieważ przenika do niego niewiele naturalnego światła. W tym momencie usłyszałam z oddali szczekanie wielu psów, poczułam strach i niepokój. Czy to bezpieczne? Czy z dala słychać polowanie? A może przybiegnie spłoszona zwierzyna? Stanęłam, myślę i nasłuchuję... a moja mądra Bajka podeszła, szturchnęła mnie noskiem i przejęła prowadzenie. Poczułam się bezpiecznie i spokojnie. Bajka przeprowadziła nas przez ten wąwóz. Byłam z niej bardzo dumna.
Mimo wspólnego życia, zawsze kiedy tylko czas na to pozwala staram się wychodzić na spacery z jednym psem. Tylko ja i mój pies. Każdy barbet ma swoje chwile, kiedy czuje się dla mnie ważny. Jednocześnie każdy z nich, pojedynczo, musi odnaleźć się na zatłoczonej ulicy, przy hałasie samochodów, pociągów, czy w całkiem obcym stadzie.
 
Zapraszamy do galerii, gdzie umieszczamy zdjęcia m.in. Heidi na peronie, podczas pierwszej wizyty u groomera i w stadzie gryfoników, Hansa, Toli i Fridy, gdy są tylko ze mną, i Bajkę, która jak tylko znajdzie okazję zachęci zupełnie obce koty do przywitania się z nią.

Wieści z hodowli Sabio Perro - miot "C"

MERCEDES Konstelacja Małej Niedźwiedzicy, córka FRIDY Konstelacja Małej Niedźwiedzicy i EDDIE BO da Capo, sprawiła nam ogromną radość - po raz drugi została dumną matką 12 szczeniąt. Poprzednio przedstawiliśmy jej syna Fluora z pierwszego miotu; teraz przedstawiamy miot "C", który narodził się w hodowli Sabio Perro.

Zapraszamy do galerii.

Czas szybko leci, szczeniaki wspaniale rosną, zamieszkały już w nowych domach, a my znowu jesteśmy podekscytowani czekając na kolejne wnuki FRIDY, tym razem dzieci naszego wspaniałego MORISA Konstelacja Małej Niedźwiedzicy.

Zimowa refleksja - 2021 r.

Dawno nas tu nie było... :) ale to dzięki wspaniałej, dawno niewidzianej śnieżnej zimie, która mobilizowała do zabaw i spacerów w plenerze. Barbety i dzieci - miło było rozmawiać i obserwować ich wspólne relacje.

Dzielimy się informacją, z której jesteśmy bardzo dumni: Fluor FADO Sabio Perro (syn MERCEDES Konstelacja Małej Niedźwiedzicy & EVERGREEN von Springbell) - wnuk naszej FRIDY zaliczył w klasie 1 Próby Tropienia Użytkowego.

Wielkie Brawa!!! dla Fluora i Mileny, trzymamy za Was kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii.

 

PS: mamy kolejne wieści z hodowli Sabio Perro, już niedługo :)

Szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji Nowego Roku pragniemy życzyć Wam dużo zdrowia, codziennego optymizmu, spełnienia marzeń oraz postanowień noworocznych, a także wielu miłych chwil spędzonych z rodziną, przyjaciółmi i zwierzakami!

 
X